VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

INA
INA

27/09/2023

Skuadra e Majorkës ka arritur një rezultat madhështor, teksa në stadiumin “Mallorca Son Moix” ka “frenuar” “katalanasit” e Barcelona-s, në barazimin spektakolar 2-2.

Pjesa e parë foli totalisht për vendasit me “bomberin” kosovar, Vedat Muriqi që arriti të shënojë golin e parë të sfidës, që në minutën e 8’ të sfidës. Në minutën e 41’-të të sfidës vjen dhe kundëpërgjigjja e “blaugranave” me brazilianin, Rafinja, i cili ndëshkon vendasit me një “eurogol”, mirëpo Muriqi u kthye sërish në protagonist, me spanjollin, Abdon Prats, i cili çon në rrjetë një pasim të kosovarit.

Me fillimin e pjesës së dytë “katalanasit” u hodhën në sulm, në gjetje të golit të barazimit, gol të cilin e gjeti në minutën e 75’-të falë talentit 20-vjeçar të mesfushës, Fermin Lopez, për të “vulosur” rezultatin 2 me 2.

https://ok.ru/video/6523897711304?fromTime=2

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ