VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

Picture of INA
INA

25/09/2023

Gjigandët” e Paris Sen Zhermeni kanë arritur një fitore fantastike, teksa në “klasiken” franceze, ndaj Marsejës, të vlefshme për javën e 6-të të Ligue 1, i kanë mundur këta të fundi me rezultatin e thellë, 4-0.

Sipari i golave u hap që në minutën e 8’ të sfidës, ku anësori maroken i mbrojtjes, Ashraf Hakimi ekzekuton në mënyrë perfekte një goditje dënimi, duke filluar festën në “Parc des Princes”. Vetëm 29’ minuta më vonë radhën për të shënuar do ta kishte “fantazisti” francez, Randal Kolo Muani, i cili me portën e boshatisur nuk gabon, duke e çuar topin në rrjetë e duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 2 me 0.

Me fillimin e pjesës së dytë, “parisienët” u hodhën menjëherë në sulm në kërkim të golit të radhës, gol të cilin e gjetën që në minutën e 47’, falë “bomberit” portugez, Gonçalo Ramos, me këtë të fundit që shënon dhe një tjetër gol në minutën e 89’ për të “vulosur”, 4-0.

Falë këtij rezultati, PSZH shkon në kuotën e 11 pikëve dhe ngjitet në vendin e 3-të, me 2 pikë më pak se Brest i vendit të parë dhe 1 më pak se Nica, e vendit të dytë, ndërsa Marseja mbetet në vendin e 7-të me 9 pikë.

https://i.mycdn.me/videoPreview?id=5504941689583&type=37&idx=14&tkn=6D5j0dva8L2YGLO8QMFfy68sMNQ&fn=external_8

TË FUNDIT
8 orë
Spanja kampione e Evropës
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
21 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

20 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
20 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
8 orë
Spanja kampione e Evropës
21 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
21 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ