VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

INA
INA

03/10/2023

Pavarësisht kalimit te sauditët e “Al-Nassr”, Kristiano Ronaldo duket se nuk e ka humbur “dashurinë” e tij për trofeun e Ligës së Kampionëve dhe ka gjetur golin e radhës, por këtë herë në atë të Azisë. Skuadra e tij u përball me taxhikistanasit e “Istiqol Dushanbe”, në sfidën e vlefshme për raundin e dytë të fazës së grupeve, duke i mundur këta të fundit me rezultatin bindës, 3-1, ku portagonist ishte dhe “ylli” portugez.

Pas golit të Senin Sebai, në minutën e 44’-rt, skuadra e “luzitanit” e pa veten në disavantazhin e një goli, mirëpo një predhë e 5 herë fituesit të “Topit të Artë” dhe një dopietë e “fantazistit” brazilian, Anderson Talisca “vulosën” fitoren e “gjigandëve” sauditë.

Me këtë rezultat, skuadra e “Al-Nassr” vijon marshimin në grupin E, të këtij kompeticioni, duke shkuar kështu në kuotën e 6 pikëve, pas 2 ndeshjeve të para dhe në takimin e radhës do të përballet me skuadrën nga Katari të “Al-Duhail”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ