VIDEO/Rrëfimi i deputetit shqiptar që e shpëtoi foshnjën në Mal të Zi: Nga lart u duk si kukull

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Mars, 2023

Deputeti shqiptar në parlamentin e Suedisë, Adnan Dibrani, shpëtoi nga mbytja një fëmijë 2 muajsh dje në Lumin Moraça në Mal të Zi.

Ai në një intervistë në Klan Kosova ka rrëfyer ngjarjen, ku tha se ishte për vizitë në Mal të Zi që ta shikonte procesin zgjedhor presidencial atje.

“Isha në Mal të Zi që t’i shikoja zgjedhjet presidenciale dhe dje ishim me një irlandez, që është kryesues i delegacionit, dolëm që të ecnim. Kur mbërritëm tek lumi, nuk ia dinim emrin. U ndalem tek ura që ta gjejmë emrin dhe kur shikova poshtë pashë një grua me kokë poshtë në ujë dhe nuk dija se çfarë ka ndodhur”, është shprehur Dibrani.

Tutje, ai tha se në një moment, një grua lëshoi diçka, për të cilën tha se “nga lart u duk si një kukull, e në atë moment vendosëm që të vrapojmë poshtë e të shikojmë se a është foshnje apo kukull”.

“Dy persona mbërrin para meje, e nxorën foshnjën nga uji. Kur mbërrina e kam kapë foshnjën dhe fillova t’i jap ndihmën e parë. Pas një kohe, foshnja u bë e gjallë. Kam vrapuar deri në rrugë që ta presim ambulancën”, tha Dibrani.

Ai tha se sipas informatave që ka, foshnja është mirë po nuk dihet nëse do të ketë ndonjë komplikim shëndetësor tutje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

james-rubin-xhejms-

Rubin: Rusia përdor mediat për të zbehur mbështetjen e Ballkanit për NATO-n

aksident

Aksident i rëndë në Maqedoni, tre të vdekur, mes tyre një 15 vjeçare

kroacia

Kroacia ja mori krejt punëtorët sezonal Maqedonisë së Veriut

kfor veri barrikada

Plani 8 pikësh për de-përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës

supermarketet-800x445

Qytetarët kritika Qeverisë: Ngrirja dhe shkrirja e çmimeve nuk dha rezultate

ageler kovacevski

Kovaçevski – Ageler: Maqedonia e Veriut, pas anëtarësimit në NATO, duhet të bëhet anëtare e BE-së

ramush haradinaj

Haradinaj: Ta shkarkojmë Qeverinë, Kurti po i sjellë pasoja të mëdha Kosovës, po e poshtëron çdo vlerë të shqiptarëve

kurti-1

Kurti: Sulmi në veri i parapërgatitur, Beogradi është autor

auto_kurti_kuvend_recipr1632219434-600x360-1

Kurti: Besoj thellësisht në miqësinë e përhershme të ShBA’së dhe BE’së, por qasja ndaj Kosovës dhe Serbisë s’mund të jetë e njëjtë

INFO

NA NDIQ