VIDEO/Sela: Kjo që po na ndodh është një mësim, fati i shqiptarëve të Maqedonisë është ngushtë i lidhur me fatin e Aleancës

ina-online
ina-online

18/02/2024

Nga Kongresi i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, u shpreh se me shumë mund dhe sakrificë është ndërtuar kjo parti.

Ai tha se nuk e kanë të vështirë për ta mobilizuar ASH-në dhe të prishin planet e atyre që duan nga kjo parti të bëjnë një gërmadhë për të realizuar qëllimet e tyre politike.

“ASH ka qenë diga e cila i ka ndaluar të gjitha elementet e huaja të cilat janë munduar që ta tjetërsojnë shqiptarin si identitet, si kulturë dhe si përfaqësi se ku përket shqiptari”, tha Sela, raporton SHENJA.

Sela tha se ata janë me identitet evropian dhe shqiptarët shumë shpejtë bashkë me Shqipëri dhe Kosovë, do të jenë atje ku përkasin.

Ai shtoi se atij i kanë thënë se ai i ka vetëm anëtarët, ndërsa sipas tij, ky është nderi më i madh, që të jetë me anëtarët e ASH-së. “Prandaj sot nuk janë këtu sepse nuk kanë ftyrë që të paraqiten sepse zotimet që i kanë marrë i kanë shkelur të gjitha me radhë. Ne do të vazhdojmë të fortë të fuqishëm”, deklaroi Sela, duke shtuar se kjo çfarë po ndodh është një mësim që është dashur që të kalohet. /SHENJA/

Video e fjalimit kliko KËTU

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1091

Afrim Gashi e nisi javën me kafe me artistët

duraku shaqiri

A kishte romë në UÇK siç tha Duraku? Shaqiri: Është fyerje ndaj kauzës dhe idealit

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ