VIDEO/ Shqiptari nga Australia: Këtu është 35 gradë, e pres Vitin e Ri buzë oqeanit

ina-online
ina-online

29/12/2023

Studiuesi dhe historiani, Naim Flamuri ishte mëngjesin e kësaj të premteje në një lidhje direkte për “Good Morning Albanians” ku tregoi se si pritet viti i ri në Australi.

Ai tha se ndërsa në Shqipëri është dimër dhe viti i ri pritet me darkën me ushqime tradicionale, në Australi viti i ri do të pritet në plazh. Temperaturat atje janë 35 gradë, ndërsa plazhet duket të jenë të mbushur plot me njerëz.

“Këtu e kemi gjithë plazhin për vete. Si Plazhi i Durrësit, po këtu është 35 gradë.

Tani fillon vera. Tani kemi verë ju keni dimër. Ne jemi me të shkurtra, do futemi në det. E di që ma keni zili, por ju uroj Gëzuar Vitin e Ri”,-tha Naim Flamuri.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-02-26-00-40-56-655_com.facebook.katana-edit

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

supermarketet-800x445

Në të ardhmen, Coopi zviceran do të shesë perime nga Shqipëria

zvicer-policia

Shtetasi i Maqedonisë dëbohet nga Zvicra

femijet mergimtare greqi diaspora

Mimoza Hysa: 8 milionë folës të shqipes që jetojnë jashtë vendit, domosdoshmëri ruajtja e gjuhës shqipe

INFO

NA NDIQ