VIDEO/Vrau 6 persona në një shkollë në SHBA, shihni kur 28-vjeçarja kryen sulmin me armë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Policia e Nashville ka publikuar videon e momentit të sulmit në një shkollë para se të qëllonte gjashtë persona, duke përfshirë tre 9-vjeçarë. Audrey Elizabeth Hale u qëllua për vdekje pasi u përball me policinë në shkollën private të krishterë.

28-vjeçarja transgjinore jetonte në Nashville dhe ishte i armatosur me dy armë të tipit sulmues dhe një pistoletë.

Hale hyri në ndërtesë duke qëlluar përmes dyerve të saj përpara vrasjeve.

Në video shihet se si 28-vjeçarja qëllon me armë në drejtim të dyerve dhe më pas futet në shkollë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1602

Erdogan fiton përballë Kılıçdaroglu, numërohen mbi 98 % e votave

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

shtepia erdogan

Nga kjo banesë nisi ngritja e Erdogan/ Gara presidenciale drejt finishit

Erdogan Kilicdaroglu

Të dielën përballja Erdogan vs Kiliçdaroglu

llukashenko

Lukashenko: Rusia ka filluar të lëvizë armët bërthamore në Bjellorusi

elon

Neuralink i Elon Musk-ut merr miratimin e FDA për studimin klinik të implanteve të trurit tek njerëzit

teatri-ukrain

Alarm në 11 rajone të Ukrainës, shpërthime edhe në qytetin rus

llukashenko

Lukashenko: Bjellorusia është ‘gati’ të përballet me forcat që planifikojnë të rebelohen

Hitler

Austri: Shtëpia ku lindi Hitleri, do të shndërrohet në një qendër trajnimi për të drejtat e njeriut

INFO

NA NDIQ