Vidhen produktet ushqimore nga kuzhina kryesore e çerdheve në Veles

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2022

Në fundjavën e kaluar në çerdhen “Dimçe Mirçev” nga Velesi është kryer vjedhje në kuzhina kryesore e cila furnizon të gjitha njësitë e çerdherve tjera në qytet.

Sipas informatave jozyrtare thuhet se është vjedhur sheqer, vaj, kripë dhe miell.

Pritet që SPB Veles të del me informata më konkrete se cialt produkte janë vjedhur mbrëmë në çerdhe duke pasur parasysh që çerdhja për fundjavë nuk punon./KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

Peter Stano

BE: Serbia shkeli marrëveshjen, të lejojë menjëherë lëvizjen e lirë

INFO

NA NDIQ