Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

Picture of ina-online
ina-online

24/06/2024

Me mbylljen e Grupit A, fillon të marrë formë shorti për fazën e 16-të të ‘Euro 2024’. Tashmë e sigurt për vendin e parë në grup, Spanja, Gjermania dhe Portugalia përfunduan në gjysmën e parë të çifteve.

Pasi përfundoi renditja në Grupin A, Gjermania u rendit të vendin e parë, Zvicra u rendit pas saj. Një pozicion me interes të madh edhe për Italinë. Nëse Azzurrët do të përfundonin në vendin e dytë në Grupin B, kombëtarja e Spallettit do të duhej të përballej me zviceranët në 1/16.

Sigurisht, për sa kohë që nuk humbasim nga Kroacia. Në fakt, në rast të humbjes ndaj Modric & Co në ndeshjen e fundit të grupit, Azzurrit do të duhej të prisnin të gjitha përllogaritjet për të shpresuar në vendin e tretë. Këtu nuk përjashtohet edhe Shqipëria.

Një skenar që më pas do të linte vend për hipoteza të tjera për 16-finalet me mundësinë e përballjes me Portugalinë, apo vendin e parë në Grupin E.

TË FUNDIT
2 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

17 orë
Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë
17 orë
UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit
16 orë
Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ