Vijojnë kunjat e Jetmirit! Këtë herë thumbon Heidin

Picture of INA
INA

20/05/2024

Jetmirit duket se s’i ndahet shpirti nga ngjarjet e “BBVA 3”, pavarësisht se me vullnet dhe dëshirë të plotë u largua nga formati, për shkak se nuk “përmbushte standardet”, sipas tij.

Megjithatë, ai u rikthye në studio, pasi e detyron kontrata që ka lidhur me formatin.

Jetmiri këtë herë, publikoi në Instastory një foto të Heidit, e cila është finaliste e këtij edicioni dhe u shpreh se Heidi mbërriti në finale duke qeshur. Ai postoi bashkë me foton, edhe një gif të Taylor Swift duke qeshur.

Heidi, Romeo, Juli, Egla dhe Meritoni janë 5 finalistët e “BBVA 3”. Këtë vit, ‘Vëllai i Madh’ ka vendosur që në finalen e madhe të 25 majit të jenë 5 finalistë dhe jo 4 si zakonisht.

Sa i përket Jetmirit, ai para se të largohej tha se ka mungesë standardesh dhe se ka bërë “cirk” që të marrë vëmendje gjatë këtij edicioni të “BBVA 3”.

Jetmiri u përfshi në disa diskutime të ashpra me Romeon, Eglën dhe Julin. Ndonëse Françeska e këshilloi të mos fliste më shumë, Jetmiri tha se e kishte vendosur dhe do të largohej nga shtëpia, ndonëse më parë, tha: “Kam marrë një vendim të habitshëm, kam vendosur që këtë respekt që më është dhënë nga ju dhe publiku ta vazhdoj këtë rrugëtim, por pa folur me banorët”.

Jetmirit duket se s’i ndahet shpirti nga ngjarjet e “BBVA 3”, pavarësisht se me vullnet dhe dëshirë të plotë u largua nga formati, për shkak se nuk “përmbushte standardet”, sipas tij.

Megjithatë, ai u rikthye në studio, pasi e detyron kontrata që ka lidhur me formatin.

Jetmiri këtë herë, publikoi në Instastory një foto të Heidit, e cila është finaliste e këtij edicioni dhe u shpreh se Heidi mbërriti në finale duke qeshur. Ai postoi bashkë me foton, edhe një gif të Taylor Swift duke qeshur.

Heidi, Romeo, Juli, Egla dhe Meritoni janë 5 finalistët e “BBVA 3”. Këtë vit, ‘Vëllai i Madh’ ka vendosur që në finalen e madhe të 25 majit të jenë 5 finalistë dhe jo 4 si zakonisht.

Sa i përket Jetmirit, ai para se të largohej tha se ka mungesë standardesh dhe se ka bërë “cirk” që të marrë vëmendje gjatë këtij edicioni të “BBVA 3”.

Jetmiri u përfshi në disa diskutime të ashpra me Romeon, Eglën dhe Julin. Ndonëse Françeska e këshilloi të mos fliste më shumë, Jetmiri tha se e kishte vendosur dhe do të largohej nga shtëpia, ndonëse më parë, tha: “Kam marrë një vendim të habitshëm, kam vendosur që këtë respekt që më është dhënë nga ju dhe publiku ta vazhdoj këtë rrugëtim, por pa folur me banorët”.

Më pas, ai reagoi duke thënë: “Të dashur miq, siç ju e patë edhe në prime-n e kaluar, mua m’u mohua një e drejtë ekzistenciale, pasi në të gjithë të drejtën e botës qoftë edhe të këtij formati, me rregulla dhe rregullore po deshët, nuk mund t’i mohohet e drejta një lojtari të vendosë të bëjë lojën si të dojë ai. Në vazhdën e të drejtave të mohuara, të para gjithmonë në opinionin dhe perceptimin tim, unë ndjeva një censurë ndaj meje dhe nën kushtet e një trysnie psikologjike të tmerrshme, vendosa të largohem nga loja. Nëse juve ju duket që gjykimi i ‘Big Brother’ është i drejtë, atëherë kjo është Shqipëria tjetër”, deklaroi Jetmiri.

Pas kësaj ish-banori pati edhe një shpërthim ndaj Ori Nebijajt, ku u shpreh në Instastory: “Ti je turp dhe thjesht të mëshiroj për injorancën tënde znj. Deputete”, referuar faktit që Ori është në të njëjtën kohë edhe deputete në Kuvendin e Shqipërisë.

Më tej, kur Jetmiri çuditi njerëzit pasi u shfaq në studio, bëri një tjetër reagim, duke thënë: “Për të gjithë injorantët e trimat: Një kontratë është një kontratë e duhet respektuar. Ata që bëjnë thirrje për të kundërtën ose nuk më duan të mirën, ose u intereson të shpifin e denigrojnë imazhin tim publik. Cilido të jetë interesi”, duke shtuar edhe një emoji duke vjellë.

Gjithashtu, ai ka dhënë edhe një intervistë për “Fun Club”, ku ka treguar arsyet dhe situatat brenda shtëpisë.

TË FUNDIT
3 orë
U tha se është shtatzënë? Françeska reagon për herë të parë
5 orë
Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes
16 orë
Fituesi i Big Brother Kanada i “fiksuar” pas kombëtares shqiptare! Ja çfarë bëri Kevin Jacobs pas përkrahjes së Luiz Ejllit
20 orë
Kumanovarja e Prishtinës konfirmon lidhjen e dashurisë, poston video me të dashurin
20 orë
Kë ish-banore postoi Juli? Ish-finalisti i BBV3: Mos më akuzoni më

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ndjekësi e pyet se kur do martohet, përgjigja epike e Egla Cenos!
20 orë
Kë ish-banore postoi Juli? Ish-finalisti i BBV3: Mos më akuzoni më
20 orë
Kumanovarja e Prishtinës konfirmon lidhjen e dashurisë, poston video me të dashurin
16 orë
Fituesi i Big Brother Kanada i “fiksuar” pas kombëtares shqiptare! Ja çfarë bëri Kevin Jacobs pas përkrahjes së Luiz Ejllit
5 orë
Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes
3 orë
U tha se është shtatzënë? Françeska reagon për herë të parë

LEXO MË SHUMË

franci

U tha se është shtatzënë? Françeska reagon për herë të parë

kiara tito

Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes

Screenshot_2024-06-20-20-55-46-376_com.android.chrome-edit

Fituesi i Big Brother Kanada i “fiksuar” pas kombëtares shqiptare! Ja çfarë bëri Kevin Jacobs pas përkrahjes së Luiz Ejllit

nita-latifi-big-brother

Kumanovarja e Prishtinës konfirmon lidhjen e dashurisë, poston video me të dashurin

julian deda

Kë ish-banore postoi Juli? Ish-finalisti i BBV3: Mos më akuzoni më

Egla Big brother

Ndjekësi e pyet se kur do martohet, përgjigja epike e Egla Cenos!

collage-1-9-780x439-1

Egla Ceno flet për rastin me Saimir Kodrën

Luana V

Luana Vjollca lajmërohet nga stadiumi: Nëse sot fiton Shqipëria, unë…

egla

“A nuk të vran ndërgjegjja që nuk je fituese e zemrave të popullit”, përgjigjet Egla Ceno

INFO

NA NDIQ