Vijon mbledhja e nënshkrimeve për krijimin e PDE-së/ Hoxha: Faza tjetër është fokusi për të kontribuar në ndryshimet kushtetuese

INA
INA

8 Gusht, 2023

Po vijon mbledhja e nënshkrimeve për krijimin e Partisë Demokratike Evropiane. Kreu i kësaj partie, Arjanit Hoxha thotë se tani janë të koncentruar në procesin e themelimit të partisë dhe kontributin për ndryshimet kushtetuese dhe më pas do të shpalosin konceptin e partisë.

“Jemi në fazë të themelimit dhe gjithë fokusi jonë është në rrumbullakësimin e këtij procesi. Faza tjetër është fokusi për të kontribuar në ndryshimet kushtetuese dhe varësisht nga epilogu i ndryshimeve kushtetuese do shpalosim edhe konceptin tonë se si e shohim të ardhmen politike. Dje pasdite kemi nis, sot mblidhen nënshkrimet e nevojshme dhe nesër e mbyllim procesin e grumbullimit”, tha Hoxha për TV21.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ