Vinicius: Benzema më mësoi shumë

ina-online
ina-online

16/10/2023

Ylli i Real Madridit, Vinicius Junior, ka thënë se ka mësuar shumë nga ish-bashkëlojtari i tij, Karim Benzema.

Sulmuesi francez verën që lamë prapa u largua nga Madridi për të vazhduar karrierën e tij në Arabinë Saudite.

Vinicius thotë se Benzema është një nga lojtarët më të mirë në planet.

“Karim Benzema më mësoi shumë, brenda dhe jashtë fushës, dhe më thoshte gjithmonë të vërtetën”, tha braziliani.

“Ai është një nga më të mirët në histori. Ai më tha: ‘Nëse mund të shënosh 30 gola, mos u kënaq kurrë me 29’”, ka theksuar Vinicius.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ