Vinicius Jr shijon transferimin e Arda Guler te Real Madridi, thumbon Barcelonën

Picture of INA
INA

07/07/2023

Sulmuesi brazilian, Vinicius Junior ka shijuar ‘goditje’ ndaj Barcelonë duke mirëpritur transferimin e Arda Guler në Real Madrid.Ish-mesfushori i Fenerbahces iu bashkua Real Madridit gjatë ditës së enjte, pavarësisht bisedimeve të shumta me zyrtarët e Barçës.

Guler vlerësohet si lojtari i ri më i mirë i prodhuar nga Turqia në vitet e fundit, me presidentin e Barçës, Joan Laporta, që pranoi publikisht qëllimin e nënshkrimit të tij këtë javë.Kjo ‘vjedhje’ nga Los Blancos ka lënë të kënaqur sulmuesin brazilian, Vini Jr, i cili ka thumbuar rivalët e tyre të përjetshëm pas lajmeve për shokun e tij të ri të skuadrës.

“Një tjetër që zgjedh klubin më të madh”, shkroi Vinicius Jr në rrjetet sociale pas njoftimit zyrtar për ardhjen e Guler nga Real Madrid.Transferimi i talentit të madh turk i ka kushtuar Mbretërve 20 milionë euro, plus 10 milionë euro tjera bonuse dhe 20 për qind të kartonit nga shitja e ardhshme.

TË FUNDIT
5 orë
Spanja kampione e Evropës
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
5 orë
Spanja kampione e Evropës
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ