Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

Picture of ina-online
ina-online

30/05/2024

Sa i përket faktit që VMRO-DPMNE ka një numër shumë të madh të deputetëve, por megjithatë, vendosi që kryetarin e kuvendit, t’ia jep koalicionit shqiptarë, analisit politik Visar Ademi, tha se nuk e sheh Mickoskit si një njeri kozmopolit, dhe se retorika dhe veprimet e tij kanë qenë goxha nacionaliste.

“Për veshin tim janë jo shumë me shije të mirë. Të gjithë jemi qytetarë, pastaj shqiptarë, dhe përkatësi fetare… Varet nga njeriu kujt i jep përparësi, a jep të qenurit urban, apo fshatarë apo pjesës etnike. Unë më tepër rëndësi i jap pjesës etnike, si shqiptarë nuk dua të diskriminohem. Nuk kam asnjë problem të diskriminohem në rrugë, problem është kur ky diskriminim bartet në institucione, dhe institucioni të diskriminon se je shqiptarë”, tha Visar Ademi, duke thënë se me VMRO-në, diskriminim ka qenë i sofistifikuar.

Ademi tha se Mickoski nuk i përfshiu shqiptarët as te financa, as të punët e jashtme e as të mbrojtja. /SHENJA/

TË FUNDIT
26 minuta
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
52 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
53 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
53 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
59 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

16 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
59 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
16 orë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
53 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
15 orë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
53 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
11 orë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?
52 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
10 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

LEXO MË SHUMË

talat xhaferi

Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

INFO

NA NDIQ