Visar Ganiu: Do të bëj tifo për Maqedoninë në ndeshjen kundër Kosovës

0

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu do të bëjë tifo për Maqedoninë e Veriut në ndeshjen kundër Kosovës, që zhvillohet nesër në Shkup, shkruan gazeta LAJM.

“Me këdo tjetër që të luante Kosova përveç se me Shqipërinë do të bëja tifo për Kosovën, por unë do të bëjë tifo për Maqedoninë, pasi unë kam qenë pjesë e atij stafi, pjesë e djelmoshave që nesër do të lozin këtu. Nga ana tjetër, unë dëshiroj që kryetari ynë Muhamed Sejdini të del i suksesshëm në këtë rast dhe dëshiroj që fitorja të ngelet në Maqedoni dhe bëj tifo për Maqedoninë”, u shpreh Ganiu, i cili para se të zgjidhej në krye të komunës Çair, ka qenë trajner i futbollit./Gazeta LAJM