Visar Ganiu: Ndryshimin e nisëm nga Çarshia jonë e Vjetër

Picture of INA
INA

05/06/2024

Në prani të kryetarit të Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, sikurse edhe deputetëve të Koalicionit VLEN, kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu sot ka shënuar fillimin e punimeve për Konservimin dhe restaurimin e kalldrëmit në një nga rrugët e Çarshisë së Vjetër. Ai me këtë rast ka deklaruar:

“Nisëm nga Çarshia jonë e Vjetër. Ndryshimin e kemi premtuar dhe e po e bëjmë. Sot filluam punimet për Konservimin dhe restaurimin e kalldrëmit në rr. Papuxhiska me instalim të pajisjeve urbane në sipërfaqe prej 350 m2 dhe do të vazhdojmë të rikonstruojmë çdo rrugë e rrugicë të Çarshisë së Vjetër sepse këta punëtorë të zellshëm në këtë margaritarë tonin e meritojnë më të mirën. Investimin e kemi bërë bashkë Komuna e Çairit dhe Rajoni i Planifikimit të Shkupit”, ka thënë Ganiu duke paralajmëruar edhe investime shumë të rëndësishme për komunën që drejton. Ndryshe nesër Komuna e Çairit nis edhe me ndërtimin e Pishinës moderne që është e dedikuar enkas për fëmijët e shkollave dhe që është një risi e këndshme për banorët e kësaj Komune.

TË FUNDIT
29 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
7 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
8 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
8 orë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
8 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

ME TE LEXUARA

14 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
2 ditë
Kuvendi sot zgjedh qeverinë e re në krye me Hristijan Mickoski
14 orë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV
2 ditë
Euro 2024, arenë e rivaliteteve ballkanike
14 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

DASH Uashington Departamenti

DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re

JAVA CAME CAMERIA

80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

INFO

NA NDIQ