Visar Ganiu paralajmëron Ali Ahmetin: Punët nuk janë mirë! (Video)

Picture of INA
INA

08/06/2023

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, ka akuzuar funksionarët e BDI-së në qeveri se ushtrojë presion ndaj anëtarëve dhe afaristëve që marrin pjesë në tubimet e “Grupit të Zjarrit”. Në një intervistë për gazetën LAJM, Ganiu tha se kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, duhet ta dijë se në terren nuk i ka punët ashtu siç i thonë bashkëpunëtorët e tij të afërt.

“Jorastësisht e shikoni se si vepron ekzekutivi, si veprojnë funksionarët tanë.Çdo njeri që paraqitet në tubimet tona, por edhe tek bizneset private mënjeherë intervenojnë me mekanizma të ndryshëm, t’i frikësojnë dhe njerëzit janë pak nën hije, por kjo është një gjendje momentale që dëshirojnë ta krijojnë dhe t’ia shesin kryetarit se mirë është pozita në terren. Por, unë nga shfrytëzoj kamerën tuaj ta paralajmëroj edhe kryetarin e partisë tonë se punët në terren nuk janë mirë dhe kjo pasqyrë që ata e bëjnë pozitive në favorin e tyre është vetëm një pasqyrë për t’i ruajtur kolltuqet e tyre, por realiteti në terren është diçka tjetër”, tha mes tjerash, kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, në një intervistë për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
5 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
12 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
52 minuta
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
1 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

ME TE LEXUARA

22 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
1 ditë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
6 orë
Kuvend, seancë për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe formimin e trupave punues
1 ditë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
3 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
22 orë
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
1 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

LEXO MË SHUMË

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

kurban dashi

Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë

INFO

NA NDIQ