Viti shkollor për nxënësit e shkollave të mesme përfundon nesër, për filloristët më 14 qershor

Picture of INA
INA

08/06/2023

Mësimi i vitit shkollor 2022/2023 nesër (9 qershor) do të përfundojë për nxënësit e shkollave të mesme, ndërsa nxënësit e shkollave fillore deri në pushimin veror do të punojnë edhe tre ditë- dita e fundit e mësimit për ta është të mërkurën, 14 qershor.

Prolongimi i vitit shkollor për nxënësit e shkollave fillore është shkaku i zgjatjes së pushimeve dimërore për të kursyer energji elektrike për ngrohje nëpër shkolla, kështu që gjysmëvjetori i dytë në vend se në 18 janar atëherë filloi më 23 janar.

Datat janë shënuar edhe në kalendarët e modifikuar të MASH-it për organizimin e punës për këtë vit shkollor të cilat u janë dorëzuar shkollave.

TË FUNDIT
23 minuta
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë
28 minuta
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi
46 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
2 orë
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
2 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

ME TE LEXUARA

21 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
13 orë
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
1 ditë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
3 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
21 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
12 orë
Bekim Qoku: Dhe ja, më në fund, Erdhi dita, Ali opozita
1 ditë
Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin
3 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

LEXO MË SHUMË

taravari ilir

Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

mickoski ilir meta

Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

mimoza

Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

INFO

NA NDIQ