Kurti arrin në presidencën turke, pritet nga Erdogan

Picture of INA
INA

31/05/2024

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në Anakara. Ai është pritur nga presidenti turk Recep Tayyip Erdogan në Kompleksin Presidencial.

Kjo është hera e dytë që Kurti takohet me presidentin turk, pas takimit të vitit 2023 në Stamboll.

Kreu i Qeverisë kosovare ka udhëtuar të enjten drejt Ankarasë dhe në Turqi do të jetë deri më 3 qershor.

Qëndrimin në Turqi, kryeministri Kurti do ta vijojë në Stamboll, ku do të marrë pjesë në forumin e parë ekonomik të bizneseve ndërmjet Kosovës dhe Turqisë, transmeton gazeta online Reporteri.net.

Qëndrimin në Turqi, kryeministri Kurti do ta vijojë në Stamboll, ku do të marrë pjesë në forumin e parë ekonomik të bizneseve ndërmjet Kosovës dhe Turqisë”,bëhet e ditur në komunikatën e kryeministrisë.

Forumi i parë Ekonomik mes Republikës së Kosovës dhe Turqisë do të mbledhë biznese të shumta nga Kosova dhe Turqia si një mundësi për të zgjeruar mundësitë e bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar. /Reporteri.net

 

TË FUNDIT
30 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
33 minuta
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
2 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
3 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
5 orë
Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë
5 orë
Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit
1 ditë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
1 ditë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
2 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
23 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
33 minuta
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
20 orë
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

LEXO MË SHUMË

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

daniel server

Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

kirurg kozmetik

Kirurgut kozmetik i ndalohet ushtrimi profesionit në Austri, tani punon në Maqedoni

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

ora-rryma-evn-struja

Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

INFO

NA NDIQ