Vjosa Osmani mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni zyrtare nga presidenti Begaj

INA
INA

4 Shtator, 2023

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur me ceremoni zyrtare në Tiranë nga homologu Bajram Begaj.

Pas ceremonisë në ambientet e Presidencës, Osmani do të takohet me homologun Bajram Begaj, ku do të mbajnë edhe një konferencë për mediat.

Osmani do të takohet edhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla dhe me kryeministrin Edi Rama.

Në kuadër të kësaj vizite, presidentja Osmani do t`ia dorëzojë dekretin e nënshtetësisë së Kosovës, shkrimtarit me famë botërore, Ismail Kadare.

Agjenda do të vijojë në qytetin e Beratit, ku pas takimit me kryetarin e Bashkisë, Ervin Demo, Presidentes do t`i dhurohet titulli më i lartë i qytetit “Patroni i Kalasë”, e më pas do të vizitohen Kisha e Shën Mërisë dhe Muzeu Onufri.

Në Durrës ndërkaq, Presidentja Osmani do ta ketë një takim me kryebashkiaken e Durrësit, Emiriana Sako, do ta vizitojë Torrën Veneciane dhe Zyrën Doganore të Kosovës në Portin e Durrësit.

Kjo është vizita e parë e presidentes së Kosovës që nga koha kur kreu i shtetit shqiptar Bajram Begaj mori detyrën.

https://www.facebook.com/VjosaOsmaniMP/videos/620103743446467/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-27-12-57-46-259-edit_com.facebook.katana

Ministri Shfeçla jep detaje të reja nga aksioni. Ja kush është njëri nga të vrarët

dacic

Daçiq “nuk e di” nëse Radoiçiq është në videon që nxori Sveçla

jusuf buxhovi

Mashtrimi i “konfliktit të grirë” me Serbinë dhe modeli i Donbasit?

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

shaip-kamberi

Kamberi – Vuçiqit: T’i vrasim 100 për 1 është autorësi e juaja

azem-vllasi

Azem Vllasi zbulon emrin se kush e vendosi momentin e aksionit në Banjskë

Akademia e shkencave dhe arteve te kosoves

Reagim i Akademisë për zhvillimet e fundit në Kosovë

airalb

Aeroporti i Kukësit s’ka fluturime, humbja në 2022 rreth 1.5 milionë euro

armatimi veri

Çfarë pritet të ndodhë mes Kosovës dhe Serbisë?

INFO

NA NDIQ