Vjosa Osmani “selfie” me femijët shqiptarë në Shkup: Ma zbukuruat ditën! (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/04/2023

Pas inagurimit të rrugës me emrin “Ibrahim Rugova” në Shkup, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka vizituar edhe Çarshinë e Vjetër të Shkupit, ku është pritur nga shumë qytetarë shqiptarë që kishin dal për ta nderuar atë, shkruan gazeta LAJM.

Më pas ajo ka bërë homazhe edhe te busti i Gjergj Kastriotit-Skenderbeut në Shkup, ku për nder të saj fëmijët shqiptarë të Shkupit me veshje kombëtare kanë dhënë një shfaqe të shkurtë.

Të shumtë kanë qenë ata që janë fotografuar me presidentet kosovare, ndërsa në një moment ajo vetë e ka shkrepur një foto me disa fëmijë.

“Ju faleminderit shumë. Ju jeni ata që më së shumti na e zbukuruat ditën sot”, dëgjohet duke i thënë fëmijëve, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=165408543136363&id=100090016557002

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ