Vjosa Osmani takoi femrat lidere në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Prill, 2023

Vjosa Osmani , Presidente e Kosovës, intelektuale dhe shembulli i femrës presidente për rajonin, sot realizoi në Shkup një drekë me femrat lidere në politikë, biznes, art, e fusha të tjera dhe nacionaliteteve të ndryshme.
Diskutuam për barazinë gjinore dhe përfaqësimin e femrës, sistemin e funksionimit të drejtësisë, listat e hapura që shpresoj të votohen edhe në paramentin e Maqedonisë ashtu siç e ka Kosova.
Faleminderit e dashur presidente që shkëlqeve sot edhe në Shkup❤️
Levizja Qytetare Evropiane

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Shërbimi rus i Sigurisë: Mijëra diplomatëve u janë hakuar telefonat

fatmir mexhiti

Ndërhyrje kirurgjike me ndihmën e robotit

Kushtetuta-MK-780x439-1-696x392-1

Kovaçevski do t’iа thotë VMRO-së planin për ndryshimin e Kushtetutës

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Qëllimi strategjik është të bëhemi anëtare e BE-së deri në vitin 2030, para nesh janë vendime politike që do të na hapin rrugën

berisha

Berisha: Rama ndihmës i Vuçiq, i ka futur thika pas shpine Kosovës

Antikorrupsioni_14-1536x1024-1

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

grubi-696x430-1

Pyetet nëse është më komod pas “përjashtimit” të Grupit të Zjarrit, Grubi: Sa më shumë pengesa, aq më shumë punë!

BEFB7C88-D0B3-40F4-A41E-1ED2C804281B

Presidentja Osmani takohet me Zelenskyn në Moldavi

6268D636-E717-4022-9281-29983E78940D

Grubi: Azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa Mickoski

INFO

NA NDIQ