VLEN a do përfshijë në lista figura të shoqërisë civile dhe personalitete që kanë bërë betejat e opozitarizmit

ina-online
ina-online

22/02/2024

Shkruan: Naser Pajaziti

Këto ditë partitë politike, sidomos ato opozitare shqiptare të VLEN janë gati për të filluar me përpilimin e listave për deputetë.

Por ajo që më shton kurreshtjen se a ka gatishmëri që në lista të përfshihen edhe figura nga shoqëria civile, personalitete publike dhe ata që kanë bërë betejën e opozitarizmit, pa asnjë çmim!

Zëri i opozitarizmit është mbi këto parti që duhet ta bëjnë hapin e duhur, të hapin dyert, duke ndjekur sidomos modelin e Albin Kurtit, sepse ideja dhe misioni nuk është të rehatohet i pari, i dyti i partisë, filani fisteki i degës, por të të mendohet një konfigurim sa më gjithëpërfshirës që prek edhe emra të dëshmuar!

Jam kurreshtar se a do të ndodhë diçka e tillë?!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Menduh thaci

Thaҫi: Kurti nuk ka takat t’i ndihmojë shqiptarët e Maqedonisë së Veriut

Bilall-Kasami-1

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

azilkerkues-1

Të rinjtë të zhgënjyer me programet e kandidatëve për president

flamuri izraelit qeveria

Vetëm një shtetas i Maqedonisë ka kërkuar evakuim nga Izraeli

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i “Open Ballkanit” dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

adnan azizi

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

INFO

NA NDIQ