VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

Picture of ina-online
ina-online

22/05/2024

Nga rivotimet e sotme në një vendvotim në Llërcë të Zhelinës në njësinë e 6 zgjedhore, VLEN i merr një mandat deputeti Frontit Evropian.

Nga rivotimet e sotme ngs 542 votues 495 mori VLEN dhe 47 vota Fronti Evropian, mëson INA.

Ky rezultat ndryshon numrin e deputetëve në këtë njësi, ashtu që VLEN merr plus një mandat deputeti, gjegjësisht të tetin me radhë, ndërsa një deputet humb Fronti Evropian që nga 9 bie në 8 deputetë. Me këtë rezultat Fronti bie në 18 deputetë, VLEN në 14. Priten rezultatet në njësinë 5 nga rivotimet e sotme. (INA)

TË FUNDIT
2 minuta
Kalojmë në veprim!
14 minuta
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
21 minuta
Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re
41 minuta
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë
59 minuta
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

ME TE LEXUARA

24 orë
EURO 2024/ Përplasje “gjigantësh” në “Veltnis Arena”, grupet B e C diskutojnë “hesapet” e kualifkimit
21 minuta
Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re
20 orë
Në Samitin e ardhshëm të NATO-s, Mickoski thotë se është i gatshëm me argumente të përballet me kryeministrin grek
1 ditë
Merko nuk ndihet fajtor për emërimin e drejtorëve në Shkollën Fillore “Goce Dellçev”
3 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
23 orë
Talat Xhaferri edhe një vit do të perdorë veturë zyrtare dhe sigurim prej gjashtë personave
14 minuta
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1718965756133

Kalojmë në veprim!

4a80d4fb-369e-4972-951f-6704aa84eccf

Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

IMG_3408

Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

VLEN_Ministrat-

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

Angela Ageler

Ambasadorja amerikane kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

gjarper

Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup

INFO

NA NDIQ