VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra

Picture of ina-online
ina-online

22/05/2024

Koalicioni VLEN si pjesë e Qeverisë së re do udhëheq me 5 ministri, zëvendëskryeministrin e parë dhe zëvendëskryeministrin për eurointegrime.

Siç mëson INA nga burime të koalicionit VLEN, këto do jenë ministritë në Qeverinë e re:

1. Ministria për Sistem Politik dhe Komunitete (ASH)

2. Ministria e Shëndetësisë (ASH)

3. Ministria e Ekonomisë (Lëvizja BESA)

4. Minisria e Punës dhe Politikës Sociale (BESA)

5. Ministria e Ekologjisë (LD)

6. Minister pa resor (AAA)

Zëvendëskryeministër i parë (LD)
Zëvendëskryeministër për eurointegrime (AAA)

TË FUNDIT
8 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
9 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
10 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
10 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
12 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

21 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
8 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
22 orë
17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër
21 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
22 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
16 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
22 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
16 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ