VLEN me 7 zëvendësministra, ja kush pritet të jetë në Ministrinë e Kulturës

Picture of ina-online
ina-online

10/06/2024

Koalicioni shqiptar VLEN në kuadër të bashkëqeverisjes do ketë 7 zëvendës ministra dhe 5 sekretar shtetëror.

Postet e zëvendës ministrave do të jenë në:

Ministrinë e Brendshme, Transport dhe Lidhje, Arsim dhe shkencë, Ministria e Komuniteteve, Bujqësi, Mbrojtje dhe Kulturë.

Siç mëson INA nga burime pranë koalicionit me postin e zëvendësministrit të Kulturës do të jetë Sedat Sulejmani, kuadër nga Lëvizja BESA. Ai ishte shef i shtabit zgjedhor të kësaj partie në kuadër të VLEN. (INA)

TË FUNDIT
39 minuta
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
53 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
2 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
2 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
6 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
20 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
2 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
9 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
6 orë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240624-183025~2

Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

INFO

NA NDIQ