VLEN në Austri organizon udhëtime falas për të votuar në Maqedoni, nisin rezervimet (FOTO)

Picture of INA
INA

17/04/2024

Lutfi Ramani, përgjegjës i shtabit të opozitës shqiptare VLEN në Wels të Austrisë përmes një statusi në Facebook ka bërë thirrje dhe ka njoftuar mërgimtarët se kanë nisur rezervimet për udhëtime në vendlindje për të votuar për koalicionin VLEN, në zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale më 8 maj 2024, opentv.

Ai ka bërë me dije se ky organizim është pa pagesë dhe se do të realizohet më 7 maj 2024.Postimi i Lutfi Ramanit:

Sot drejt Welsit dhe Linzit!

Shqiptarët e Maqedonis së Veriut që jetojnë e veprojnë në Wels, Linz me  rrethinë, të Austrisë, për të rezervuar udhëtimin e tyre për në vendlindje më 07.05.2024, për të votuar dhe mbeshtetur koalicionin VLEN, ju sjellim pikat e kontaktit të operativëve në këto zona që vijon si më poshtë:

1.Lutfi Ramani nga Shkupi, operativ për Wels, tel:+436763664700
2.Burim Alimi (djali Feta Alimit) nga Kumanova, operativ për Linz, tel: +436763942183.

Me shumë respekt!
Shtabi zgjedhor VLEN-Austri.

TË FUNDIT
49 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
4 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

19 orë
LSDM gati për lider të ri, ja emrat e përfolur?
49 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
19 orë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Australiani kapet në Ohër për grabitje
19 orë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
19 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

INFO

NA NDIQ