VLEN nuk ndalet, hapen shtabet zgjedhore në Likovë, Bogovinë dhe Studeniçan

ina-online
ina-online

31/03/2024

Opozita shqiptare VLEN ka vazhduar me hapjen e shtabeve në mbarë territorin e Maqedonisë së Veriut.

Sonte, drejtuesit e VLEN-it, kanë qëndruar në Likovë, ku është bërë hapja e shtabit zgjedhor për zgjedhjet e 24 prillit dhe 8 majit.

Në Likovë qëndruan liderët e VLEN, Izet Mexhiti dhe Afrim Gashi. Ndërsa në Bogovinë u hap po ashtu shtabi zgjedhor partiak ku ishin të pranishëm Arben Taravari, Bilall Kasami, Bekim Qoku dhe përfaqësues tjerë partiak.

Po ashtu sonte do hapet shtabi partiak edhe në komunën e Studeniçanit.

Nga opozita shqiptare, pohojnë se fryma e fitores dhe ndryshimit ka prekur çdo cep të vendit tonë, dhe se ndryshimi është i pashmangshëm.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ