VLEN: “Pacienti” nuk mund ti përfaqësoj shqiptarët

INA
INA

14/03/2024

Kandidati për president nga radhët e BDI-së Bujar Osmani sipas VLEN nuk mund t’i përfaqësoj denjësisht shqiptarët sepse ai ka dosje me emrin “Pacienti” në Prokurorinë Speciale ku akuzohet për korrupsion.

Sipas Fari Hisenit nga VLEN, BDI-ja kandidoi Bujar Osmanin për president vetëm e vetëm për të mos lejuar që të ketë vetëm një kandidat të përbashkët shqiptarë.

“Sot jemi këtu që të tregojmë se pse Bujar Osmani është thjeshtë “Kurbani pa Bajram” i BDI-së në këto zgjedhje. Ai asnjëherë nuk mund denjësisht të përfaqësoj shqiptarët. Bujar Osmani nuk mundet assesi ta quaj veten kandidat për të përfaqësuar shqiptarët sepse për turpin e tij ai është shqiptari i parë dhe i vetëm me lëndë në Prokurorinë Speciale ku është akuzuar për korrupsion në lëndën me emrin ‘pacienti’”, deklaroi Fari Hiseni, VLEN.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ