Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

INA
INA

04/03/2024

Bitcoin (BTC) kaloi kufirin e 65,000 dollarëve (rreth 60 mijë euro) në orët e mëngjesit evropian të hënën.

Me këtë, kriptovaluta i është afruar shumë “kulmit të jetës së saj” ndonjëherë, përcjell Telegrafi.

Rekordi i Bitcoin është 68,999,99 dollarë i vendosur në nëntor 2021.

Ndryshe, kriptovaluta më e madhe për nga vlera e tregut ka shënuar një rritje 50% këtë vit dhe pjesa më e madhe e rritjes vjen në javët e fundit.

Rritja e vlerës së tij të kujton entuziazmin dhe vrullin që të kujton nivelet rekord të vitit 2021.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Elon Musk X twitter

Ndryshimet në platformën X të Elon Musk, përdoruesve nuk do t’u jepet ky opsion

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

sam altman

Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha

google

Google së shpejti prezanton telefonin e ri Pixel 8A

viber

Viber prezanton funksionin e ri me Al

iphone- telefon mobil

Pretendimi se përditësimi më i fundit i iOS i bën pajisjet të papërdorshme, ka një zgjidhje për këtë problem

tik tok

TikTok me shërbimin e ri kërcënon Instagramin

meta-logo-1

​Meta prezanton çipin e ri të trajnimit për inteligjencën artificiale

spacex-leshon-me-sukses-raketen-falcon-heavy_5cb0dafb5e977

Sa i ‘rrezikon’ Starlink kompanitë shqiptare të internetit?

INFO

NA NDIQ