Vlera Gjakova: Ka tunel nëntokësor prej Shkupit deri në Bondsteel

Picture of INA
INA

12/06/2023

Vlera Gjakova flet për një tunel nëntokësor që lidh Shkupin me kampin amerikan Bondsteel. Aktivistja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vlera Gjakova thotë se ekziston një tunel që i lidh dy shtete.

Sipas saj, në po të njëjtin vend funksionojnë agjencione të ndryshme të intelegjencës.

”Nga ambasada amerikane në Maqedoni në Shkup deri të Bondsteel’i është një tunel nëntokësor që i lidh këto dy shtete. Në bondsteel janë njerëzit e shumë agjencioneve intelegjente që punojnë për momentin për vendet që janë në luftë. Amerikanët asnjëherë nuk e lëshojnë Kosovën, ne nuk jemi antiamerikan, jemi kundër Zajednicës”, dëgjohet teksa thotë Gjakova e cila kundërshtohet nga Bledi Mane.

TË FUNDIT
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
6 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
8 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

16 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
12 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
15 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
10 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
15 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
10 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
14 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
14 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ