VMRO: 3 deputetë të LSDM-së dhe 1 i BDI-së, nuk do të votojnë ndryshimet kushtetuese

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Mars, 2023

Nga VMRO-DPME thonë se pas informacioneve të shpërndarë nga kjo parti, kryeministri njëherë edhe kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski ka thirrur në takim koordinativ deputetët, për t’u siguruar që të njëjtit do të votojnë ndryshimet kushtetuese.

Nga kjo parti thonë se disa deputet brenda LSDM-së nuk kanë pranuar të nënshkruajnë dokumentin.

“Kovaçevski të dalë dhe të tregojë dokumentin se sa deputetë të LSD-së nuk i kanë nënshkruar se do të votojnë për ndryshimet kushtetuese. Kovaçevski duhet të thotë nëse pas zbulimit të VMRO-DPMNE-së për deputetët e LSD-së që nuk pajtohen me politikat për ndryshimet kushtetuese, ai i ka thirrur në një koordinim grupor, gjatë të cilit u kërkoi të nënshkruajnë dokumentin se do të mbështesin pa kushte ndryshimet kushtetuese, gjë që nuk ndodhi sepse deputetët e përmendur nuk ishin dakord”, thonë nga VMRO-ja.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fejza-750x417

I riu nga Sllupçani e bën shqiponjën në mes të Zveçanit!

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi: Taravari e quajti “psikopat” e Ziadin Sela i tha “vrasës”- sot janë bashkë me Ali Ahmetin

Albin-Kurti-3

Kurti: Grafitet serbe mbi mjetet e NATO-s janë kujtim i errët, dënoj sulmet ndaj KFOR-it dhe gazetarëve

rama-1-750x430-1

Rama për zhvillimet në veri: Kosova po lëndohet në sytë e aleatëve

arben-taravari-albin-kurti

Arben Taravari reagon për tensionet në veriun e Kosovës

bekteshi

Bekteshi: Izet Mexhiti nuk i kryen detyrat e nënkryetarit

glauk-konjufca

Konjufca:Është koha që dhunës t’i përgjigjemi me një zë të përbashkët

kurti-kasami-tetove

Selmani: Kasami i vetmi lider shqiptar në Maqedoni që reagoi për situatën në veriun e Kosovës

Grubi korridori 8

Grubi jep lajmin: Këtë javë nisin punimet për Korridorin 8

INFO

NA NDIQ