VMRO alarmon për parregullsi në furnizimet publike në Hematologji: Drejtoreshë vajza, babai ofertues për furnizime

INA
INA

27/09/2023

Nga VMRO-DPMNE thonë se ka parregullsi gjatë furnizimeve publike në Klinikën e Hematologjisë në Shkup, përcjell TV21. Nga kjo parti thonë se drejtoresha Irina Panovska-Stavridis furnizohet nga kompania e babait të saj, SH.A. “Dr. Panovski”.

“A hedhin njollë të zezë tenderët nga Panovska te Panovski në Klinikën e Hematologjisë? Marrëveshja e blerjes e lidhur më 1 shtator me shitësin me shumicë SH.A. “Dr. Panovski” nuk është kontrata e parë që ka lidhur kjo klinikë, ku drejtoreshë është vajza dhe ofertues babai. Interesat e biznesit dhe politikat e tenderit që kjo qeverisje e LSD-së dhe BDI-së i ka zbatuar me vite kudo, edhe në shëndetësi, kanë rezultuar me rrënim të sistemit shëndetësor, cenimin e të drejtave të pacientëve dhe largimin masiv të mjekëve të pakënaqur nga shëndetësia publike. Përveç kësaj, nëse hapni faqen e ISHP KU Hematologji, do të shihni se plani vjetor i fundit i publikuar për prokurimin publik është në vitin 2021. Ku është transparenca për të cilën ata flasin dhe më e rëndësishmja pse nuk janë publikuar planet vjetore të prokurimit publik për 2022 dhe 2023?”, thonë nga VMRO-DPMNE.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

takimi lidereve lideret

Partitë merren vesh për mbajtjen e zgjedhjeve, ja datat?

Krenar Lloga

Lloga: Dënimi me vdekje është i ndaluar tek ne, por mendoj se do të ishte shpëtim për ata monstra

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

blerim sejdiu

Zhelinë/ Sejdiu ka penguar prerjen e druve nga një kompani private: Dëmtim brutal i natyrës

Trajanov

Trajanov propozon: Zgjedhje pa qeveri teknike dhe një Njësi Zgjedhore

Arben Taravari

Shfuqizimi qeverisë teknike, Taravari: Tendenca e VMRO-së është më shumë të mos ketë kryeministër shqiptar

INFO

NA NDIQ