VMRO-DPMNE: Ali Ahmeti “bossi” i mafias në pushtet që quhet BDI-LSDM, Kovaçevski vetëm zbatues

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Shkurt, 2022

Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sërish sot ka dal me akuza të forta ndaj kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

“Ali Ahmeti tregoi se është bos i mafies në pushtet BDI-LSDM. Kovaçevski është vetëm një statist mes Zaevit dhe Ahmetit. Një peng i zakonshëm që vetëm dëgjon dhe zbaton. Tashmë është e qartë pse BDI-ja pranoi që Kovaçevskin ta administronte qeverinë, sepse ishin të bindur se ai do t’i përkulej jo vetëm Zaevit, por edhe partnerit të tij të koalicionit”, thekson VMRO-DPMNE.

Më tej thuhet në reagim se “mafia në pushtet BDI-LSDM është e organizuar në mënyrë perfekte vetëm kur bëhet fjalë për tenderë, krim dhe korrupsion”.

“Është e vetmja fije që i lidh. Dëshira e zhveshur për pushtet për të vjedhur e ruan këtë fuqi dhe për këtë ata gjejnë një gjuhë të përbashkët të përsosur. Në fakt, kështu është pajtuar satrapi i drejtësisë Talat Xhaferi, si korrier i Ahmetit, në mënyrë të njëanshme që të shpallë zgjedhje shtesë lokale për kryetar komune në komunën Mavrovë-Rostushë dhe Qendër Zhupë. Pa u konsultuar me askënd,  fshehur nga opinioni, shpallën zgjedhje. Është një marrëveshje klasike mafioze, mes dy familjeve mafioze. Ahmeti rregullon, pengu Kovaçevski ekzekuton”, reagon partia më e madhe opozitare.

Në fund nënvizohet se “ashtu siç vjedhin bashkë, ashtu edhe populli në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do t’i ndëshkojë bashkë”. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ