VMRO-DPMNE: Deputetët e LSDM-së duan zgjedhje, vetëm Kovaçevski dhe Zeçeviq janë kundër

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2023

Gjithnjë e më tepër deputetë të LSDM-së dhe pushtetit janë për zgjedhje të parakohshme. Kështu pohojnë sot nga partia opozitare VMRO-DPMNE, të cilët shprehen se Kovaçevski nuk duhet ta mbajë shtetin në robëri për qëllime të karierës, informon Zhurnal.

Siç thuhet në kumtesën e partisë, Në LSDM vetëm Kovaçevski dhe Zeçeviq janë kundër zgjedhjeve ndërsa të gjithë të tjerët janë pro.

“Kovaçevski dhe Zeçeviq duan çdo muaj më tepër pushtet, e dinë se populli nuk do t’i zgjedhë më, ato mund të jenë aty pa zgjedhje si tani. Kovaçevski ikë nga zgjedhjet që të munden firmat e kumbarit të tij dhe familjes së tij të ngushtë të zgjerohen nëpër shtet. Kovaçevski dhe Zeçeviq janë të frikësuar dhe e mbajnë LSD-në dhe shtetin në robëri, e ato janë të vendosur si kalorës të Ahmetit dhe e dëgjojnë Zajazin dhe Strumicën. Është koha që Kovaçevski dhe Zeçeviq të guxojnë, karierat e tyre janë në shënjesëtr, por nuk mundet i gjithë shteti të jetë rob i tyre”, thuhet në komunikatën e sotme të VMRO-DPMNE-së./Zhurnal.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tara

Taravari: Rroga mesatare në Maqedoninë e Veriut do të jetë minimum 800 euro (Video)

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milionë euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

INFO

NA NDIQ