VMRO-DPMNE do të marrë pjesë në qeverinë teknike!

INA
INA

11/01/2024

Komiteti Ekzekutiv I VMRO-DPMNE-së miratoi vendimin që të merr pjesë në Qeverinë Teknike, që do të thotë emërimi I personave të cilët konform ligjit për qeveri duhet të jenë me propozim të VMRO-DPMNE-së.

Për këtë qëllim presim edhe vendimin e Komitetit Qendror, me të cilin do të autorizohet Kryetari Hristijan Mickoski ti zgjedh personat që do të jenë pjesë e qeverisë teknike.

Komiteti Ekzekutiv ka marrë qëndrimin që VMRO-DPMNE të përmbahet nga votimi I Qeverisë teknike, e cila nën udhëheqjen e Talat Xhaferit të BDI-së, nuk ka asnjë legjitimitet

Komiteti Ekzekutiv ka miratuar vendimin që të formohet komisioni për negociata me partnerët aktual të koalicionit, por edhe me partitë tjera që do të jenë pjesë e koalicionit që do të udhëhiqet nga VMRO-DPMNE.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ