VMRO-DPMNE do të punoj për një koalicion me ASH-në para zgjedhjeve, ja kush paralajmëron

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

A po ndryshon partia opozitare VMRO-DPMNE e njohur si nacionaliste. Një anëtar i ri i kryesisë së kësaj partie, Sasho Klekovski që vjen nga sektori civil paralajmëron për një afërsi dhe koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare.

Klekovski në emisionin “200” në Alsat nënvizoi se do të punojë që të ketë një koalicion parazgjedhor me Aleancën për Shqiptarët.

Klekovski duke folur për Programin 200, që do të transmetohet sot në Alsat në ora 22.00, tha se partia e Mickovskit duhet të afrohet drejtë qendrës në spektrin politik.

Ish zyrtari i VMRO DPMNE-së, tani profesor universitar Aleksandar Spasenovski thotë se nëse partitë nuk afron me politikat drejt qendrës, mund të mos arrinë të bëjnë koalicione me parti të tjera, sidomos ato shqiptaret.(INA)

 

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

18 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
12 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës
9 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
18 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj
9 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ