VMRO-DPMNE dorëzoi deklaratë në Kuvend! Kërkohet përkrahje për mbrojtjen e veprës së Goce Dellçevit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

VMRO-DPMNE në Kuvend e dorëzoi deklaratën për mbrojtjen e figurës dhe veprës së revolucionarit maqedonas Goce Dellçev. Sekretari i përgjithshëm i partisë, njëkohësisht edhe deputet, Gjorgija Sajkovski tha se brenda Deklaratës janë përshkruar përpjekjet për bashkim të faktorëve politikë në Kuvend me çka duhet të demonstrohet unitet për prirësin maqedonas në lidhje me çlirimin e Maqedonisë dhe idesë për pavarësinë e saj.

“Duke e konstatuar rëndësinë e madhe të figurës dhe veprës së të birit të madh maqedonas Gjorgi Dellçev në realizimin e qëllimeve të epopesë kombëtare për liri dhe pavarësi, ne deputetët në Kuvend me këtë Deklaratë e afirmojmë trashëgimin, rolin dhe rëndësinë e kësaj figure qendrore të historisë maqedonase“, tha Gjorgija Sajkovski, VMRO-DPMNE.

TË FUNDIT
38 minuta
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
1 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
1 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kasami nuk ndalet me projektet infrastrukturore, asfaltohet rruga Falishtë - Strimnicë
5 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
1 ditë
Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”
20 orë
Piloti i parë shqiptar i forcave ajrore amerikane: Me krenari e mbajë uniformën
1 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
1 ditë
BMW-ja përgjysmë! Lëndohet rëndë 27-vjeçari në Shkup
8 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”

LEXO MË SHUMË

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

INFO

NA NDIQ