VMRO-DPMNE dorëzon në Kuvend propozimin për shfuqizimin e Qeverisë Teknike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2022

Koordinator i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, NIkolla Micevski njoftoi sot se grupi parlamentar u VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar sot në Kuvend propozimin për ndryshimin e Ligjit të Qeverisë, që parashikon mes tjerash edhe shfuqizimin e Qeverisë teknike.

“Në si deputet të VMRO-së presim që kërkesa të vihet në rend dite të seancës së mërkurë që të mund të debatojmë rreth këtyre ndryshimeve. Edhe njëherë apeloj deri tek shumica parlamentare se koha po ikë shumë shpejtë dhe se zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e shpejta dhe qeveria e re e cila do ti përvesh mëngët dhe do të punoj për daljen nga kjo situatë në të cilën ndodhet vendi”, tha Micevski.

TË FUNDIT
38 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
46 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
52 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
54 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

11 orë
Nesër seanca konstituive e Kuvendit
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
14 orë
Xhem Baruti Lamallari: Ky djalosh u vra sonte, ditë më parë u feju, nesër e varrosin prindërit e shkretë
4 orë
Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës
11 orë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
8 orë
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
14 orë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
4 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ