VMRO-DPMNE: Drejtoresha e preferuar e Grubit ka paguar 600 mijë euro për blerjen e një furgoni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2023

“Besoni apo jo, drejtori i preferuar i Grubit ka paguar 600 mijë euro furgon, ja si vjedhin paratë”, ka reaguar sot VMRO-DPMNE përmes një komunikate.

Sipas kësaj partie, ngadalë por me siguri zbulohet oktapodi i kompanive, zyrtarëve dhe personazheve që rrethojnë Artan Grubin.

“Prandaj Grubi është kaq nervoz dhe prandaj kërcënon dhe shanë. Por qytetarët nuk kanë më besim tek ai. Grubi është një abetare e lexuar, por për shkak të skandaleve që lidhen me emrin e tij, mund të shkruhet një libër me vëllimin e një “kuzhiniere popullore”, reagon kjo parti.

Më tej thuhet se e fundit në serinë e skandaleve që VMRO-DPMNE ka bërë të ditur sërish lidhet me Merita Mustafin, drejtoreshë e Byrosë së Metrologjisë.

“Është e njëjta drejtore që ka akredituar kompaninë në pronësi të personit që punonte si punjonës sporteli në agjencinë e udhëtimeve të familjarëve të Grubit. E njëjta që ka një haciendë të paregjistruar në Kodrën e Diellit me përmasa 150m2. Merita Mustafi mesa duket është një njeri i besueshëm i Grubit. Besoni apo jo, ka qenë regjisori i preferuar i Artan Grubit që ka paguar 600 mijë euro për një furgon. Në vitin 2019, Mustafi nga Byroja e Metrologjisë ka blerë një laborator të lëvizshëm me një çmim prej 600 mijë eurosh, tre herë më i lartë se çmimi me të cilin i njëjti laborator nga e njëjta kompani i është ofruar Inspektoratit Shtetëror të Tregut. Gjithashtu, ky laborator i lëvizshëm rezultoi jofunksional dhe pajisjet e tij u hoqën dhe u vendosën në ambientet e institucionit. Me fjalë të tjera, ajo pagoi me një çmim të shtrenjtë për një laborator të lëvizshëm, për të përdorur më vonë pajisjet për të bërë një laborator fiks. Pasi kanë hequr pajisjet, rezulton se Mustafi ka paguar 600 mijë euro për një furgon”, reagon VMRO-DPMNE.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

INFO

NA NDIQ