VMRO-DPMNE: E prishëm planin e qeverisë, nuk ka ndryshime kushtetuese nën diktat bullgar

Picture of INA
INA

22/09/2023

E prishëm planin e qeverisë, vazhdojmë me të bashkuar dhe koheziv, nuk ka ndryshime kushtetuese nën diktat bullgar, deklaroi VMRO-DPMNE përderisa është në zhvillimin e sipër Seanca e Komitetit Qendror të partisë.

Nga VMRO-DPMNE thonë se bëhet fjalë për seancë të rregullt në Komitetit Qendror të partisë, në të cilën flitet për politikën aktuale dhe gjendjen ekonomike.

“Janë riformuar qëndrimet që janë paraqitur para opinionit në ditët e kaluara, dhe ajo është se VMRO-DPMNE e prishi planin e qeverisë, të boshtit BDI – LSDM dhe të ish zyrtarëve të tjerë qe ishin në opozitë të cilët kanë vendosur të jenë nën dispozicionin e tyre nëpërmjet marrëveshjeve të pista të njohura vetëm për ato, të cilat do të dëmtojë drejtpërdrejtë popullin maqedonas. Për më tepër, u konfirmua kohezioni i fortë i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së dhe Koalicionit nga fillimi deri në fund, të gjithë 44 deputetët, dhe në aspektin e mospranimit të amendamenteve kushtetuese nën diktimin bullgar”, thuhet në komunikatën e OBRM-PDUKM-së.

Ashtu siç thonë nga VMRO-DPMNE, ra në ujë edhe teza e cila qeveria vite më parë u reklamua në publik se partia drejtohej nga njerëz të tjerë, sepse dallimet janë evidente sot.

TË FUNDIT
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
7 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
11 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
15 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

19 orë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
19 orë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
15 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
19 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
15 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
1 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
19 orë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

INFO

NA NDIQ