VMRO-DPMNE i kundërpërgjigjet Ahmetit: Nuk duhet të habitet se pse BDI akuzohet për korrupsion!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

VMRO-DPMNE i është përgjigjur kreut të BDI-së Ali Ahmeti pas një video porosi që ky i fundit dje i përcolli partive më të mëdha maqedonase.

“Sa herë që Ali Ahmeti dëshiron të pëlqehet nga bashkësia ndërkombëtare në takimet e tij, ai heq dorë nga Kosova, lavdëron iniciativën e Serbisë për “Ballkanin e Hapur”, ku Kosova nuk përmendet dhe shpik një agjendë të gjelbër dhe sa herë që Ahmeti dhe Kovaçevski duhet të kalojnë tenderët dhe miliona në REK dhe Osllomej, Ahmeti bëhet patriot i shqetësuar dhe flet për Kosovën”, reagon VMRO-DPMNE.

Sipas partisë opozitare maqedonase, Ahmeti nuk duhet të habitet pse BDI akuzohet për korrupsion. “Përveç kontrollit në kutinë elektrik, ku ka një kabllo të lidhur ilegalisht, duhet të kontrolloni edhe personelin që ka qenë burim krimi dhe korrupsioni për 20 vjet. Agjenda e gjelbër e BDI-së dhe tema e të drejtave etnike të komuniteteve u shpik për ta mbuluar BDI-në në momentet kur ajo vjedh më së shumti nga njerëzit”, ironizon VMRO-DPMNE.

Më tej theksohet se sa më shumë të vjedhin BDI dhe LSDM së bashku, aq më i varfër është populli. “Nga blerja e naftës nga Kreshnik Bekteshi, deri te tenderët miliona për REK-un e Kovaçevskit që lanë vendin pa rrymë, zyrtarët e BDI-së dhe LSDM-së nuk guxojnë të jenë feudalë të paprekur me ligj, që pasurohen në kurrizin e të gjithë qytetarëve të Maqedonisë”, theksoi Qendra për Komunikim e VMRO-DPMNE-së. (INA)

TË FUNDIT
6 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
6 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
8 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
8 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
10 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

21 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
18 orë
Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë
11 orë
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
21 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë
17 orë
Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së
10 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
21 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve
16 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ