VMRO-DPMNE-ja i reagon Erolld Musliut

Picture of INA
INA

29/06/2024

VMRO-DPMNE-ja ka reaguar ndaj Erolld Musliu, i cili paraprakisht reagoi që u shkarkua nga posti i drejtorit të Agjencisë për Zbulim, duke akuzuar se presidentja e shtetit, Gordana Siljanovska Davkova ra nën ndikimin partiak.

Nga VMRO-ja thonë se arsye e shkarkimit të Musliut është paaftësia e tij në punë, dhe jo përkatësia etnike – shqiptare.

Më tej nga VMRO akuzojnë dhe se Musliu e shndërroi Agjencinë në shtab të LSDM-së, dhe se ndikoi që bashkëshortja e tij të përfitojë për 620 mijë denarë.

“E palogjikshme dhe jokorrekte është që Erolld Musliu të flasë për profesionalizëm dhe sistem meritash. Njeriu nga Agjencia për Zbulim ka bërë shtab partiak të LSD-së, duke organizuar hajka, sulme dhe duke u përplasur me VMRO-DPMNE-në.
Njëherit Agjencia e udhëhequr nga Erolldi u përplas edhe me gazetarë, media dhe personalitete të cilat kritikuan krimin e LSD-së dhe BDI-së.
Musliu me një portfolio të tillë mund të kandidojë vetëm si lider i LSD-së në vend që të derdh lot për shkarkimin e tij.
Kurse për punën e tij mjaftueshëm flasin të dhënat se derisa Musliu ka qenë drejtor, bashkëshortja e tij me ndihmën e Qeverisë ka arritur grant prej 620.000. Në cilin shtet të NATO-s, bashkëshortja e drejtorit të shërbimit merr grant prej 620.000 euro për punën që është veprimtari e shërbimit të bashkëshortit?
Manipulim i rëndë është mbrojtja e tij me përkatësinë etnike dhe se ajo është arsyeja e shkarkimit të tij. Ajo është perde prapa të cilës ai e fsheh paaftësinë e tij, keqpërdorimin dhe përkatësinë partiake”, qëndron në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

TË FUNDIT
56 minuta
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
15 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
15 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
17 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
24 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së
17 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
24 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ