VMRO-DPMNE-ja thotë se do ta dërgojë BDI-në në opozitë, Xhaferi u qeshet: Tjetër kush vendos për këtë!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Deputetë e VMRO-DPMNE-së kanë vazhduar me kritika ndaj pushtetit.

Ata deklaruan se janë pikërisht ata që do ta dërgojnë në opozitë edhe Bashkimin Demokratik për Integrim, transmeton TV21.

“VMRO-DPMNE është partia që do të dërgojë në opozitë edhe BDI-në. Do t’i japë fund kësaj udhëheqësie destruktive”, tha Bojan Stojanovski nga VMRO-DPMNE-ja.

Ai ka përmendur Tetovën ku humbi BDI dhe 800 kontratat me vepër që u publikuan ditë më parë nga Komuna e Tetovës.

Ndërkaq kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ia ktheu duke qeshur:

“Mirë që tjetër kush vendos për këtë”, tha Xhaferi duke menduar për shkuarjen e BDI-së në opozitë./TV21

TË FUNDIT
40 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
46 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
46 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

2 ditë
BE: Nuk ka plan B për Maqedoninë, gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për Ndryshimet Kushtetuese…
12 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
1 ditë
Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!
2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe
1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
46 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

INFO

NA NDIQ