VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

Picture of INA
INA

29/05/2024

Kur Kacarska të largohet nga posti udhëheqës, do të jetë festë për drejtësinë, ajo erdhi në post si shpërblim për dënimet e 27 prillit, thuhet në deklaratën e VMRO-DPMNE-së.

“Gruaja që ndihej e përmbushur në zbatimin e urdhrave politikë përmes ndëshkimeve drakoniane për konkurrentët politikë ishte turpi më i madh për postin e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese në historinë e saj. Ajo erdhi në detyrë si shpërblim për dënimet e 27 prillit, pa prova.

Me Ruskoskën e turpëruar ishin dyshja që do të shënohet në faqet e zeza të historisë maqedonase. Ajo gjatë gjithë kohës ka shërbyer edhe si zëdhënëse e gjykatës për LSD dhe BDI.

Ajo është gjyqtarja e parë dhe e fundit kushtetuese e zgjedhur pasi e njëjta gjykatë më parë vendosi se ata kishin shkelur dispozitat kushtetuese. Kështu funksionoi gjyqësori në lulëzim, në të cilin Kacarska ishte një nga ekzekutorët kryesorë”, theksojnë nga VMRO-DPMNE.

TË FUNDIT
29 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
31 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
55 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
1 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
2 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
18 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
31 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
1 ditë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
18 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
1 ditë
Ky është parashikimi i motit për sot

LEXO MË SHUMË

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ