VMRO-DPMNE kërkon llogari nga Teuta Arifi: Si dëmtoi komunën për disa miliona euro?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/02/2022

Partia më e madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka kërkuar përgjegjësi dhe llogari nga ish-kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi për dëmtimin e buxhetit komunal prej disa miliona euro.

“Koalicioni kriminal BDI-LSDM ka dëmtuar komunën e Tetovës 7 milionë euro. Kaq është dëmi i mos shkuarjes në punë të 244 personave, të cilët janë paguar nga buxheti i komunës, edhe pse nuk kanë bërë asgjë. 7 milionë euro në vend se të shpenzohen për përmirësimin e higjienës në qytet, instalimet e reja të ujësjellësit dhe kanalizimeve, përfunduan tek persona nga lista e Teuta Arifit, BDI-së dhe LSDM-së. Përgjegjësia nuk duhet të jetë vetëm te njerëzit që nuk kanë shkuar në punë, por mbi të gjitha te Teuta Arifit, si përgjegjëse e institucionit, e cila ka dëmtuar buxhetin e komunës”, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së. (INA)

TË FUNDIT
12 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
12 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
12 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
12 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
12 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

22 orë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
13 orë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
12 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
22 orë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
13 orë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO
24 orë
VIDEO/Ukraina hakmerret keq ndaj Rusisë, i shkatërron sistemin raketor që vlen 800 milionë dollarë

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ