VMRO-DPMNE kërkon shkarkimin e ministrit të Brendshëm

INA
INA

26/10/2023

VMRO – DPMNE kërkon shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Oliver Spasovski.

Deputeti i kësaj partie,Dragan Kovaçaki ne seancën e sotme për pyetje deputetësh, pyeti kryeministrin Dimitar Kovaçevski se kur do të shkarkojë Spasovskin, pasi thotë se, në vend sundon parimi i pandëshkueshmërisë dhe të shtënat janë bërë përditshmëri.

“Pothuajse 20 vrasje vetëm në territorin e Shkupit nuk janë zbardhur nga MPB në mandatin e Spasovskit i cili më 11 nëntor do të mbush tetë vite të plota si ministër i Punëve të Brendshme. Sërish, për të disatën herë, policia nuk ka vepruara në mënyrë preventive dhe aspak nuk ka reaguar në publikimet përkatësisht vrasjen e paralajmëruar në rrejte sociale. Njëjtë sikurse edhe në denoncimet e gruas nga Koçani e cila gjatë gjithë kohës ka denoncuar se është kërcënuar me vrasje dhe në fund është therur para shtëpisë së saj”, tha Dragan Kovaçki.

Por, Kovaçevski tha se nuk do të kërkojë shkarkimin e ministrit Spasovski, pasi ka dëshmuar rezultat në performancat e MPB-së dhe nivel të lartë profesional të ministrisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ