VMRO-DPMNE kërkon shkarkimin e Spasovskit, por ja si përgjigjet Kovaçevski

ina-online
ina-online

26/10/2023

Partia më e madhe opozitare VMRO – DPMNE kërkon shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Oliver Spasovski.

Deputeti i kësaj partie, Dragan Kovaçaki ne seancën e sotme për pyetje deputetësh, pyeti kryeministrin Dimitar Kovaçevski se kur do të shkarkojë Spasovskin, pasi thotë se, në vend sundon parimi i pandëshkueshmërisë dhe të shtënat janë bërë përditshmëri.

Por, kryeministri Dimitar Kovaçevski ka dhënë përgjigje negative, duke thënë se Spasovski ka shënuar rezultate gjatë kohës në krye të dikasterit të brendshëm.

“Performanca e Ministrisë së Punëve të Brendshme është në nivelin më të lartë në fushën e përballjes me kriminalitetin, në fushën e parandalimit të migracionit të paligjshëm, në fushën e investimeve në objekte, pajisje në Ministrinë e Brendshme. Të gjitha shifrat janë të disponueshme për publikun për sa i përket identifikimit të ndikimeve kriminale në shtet të të gjitha llojeve, të cilat janë në një nivel shumë më të lartë se sa në vitet e mëparshme. Ballafaqimi me lloje të ndryshme të krimit është gjithashtu në nivel të lartë dhe kjo është dëshmi se është një ministër dhe ekipi i tij që punojnë në nivel profesional”, tha Kovaçevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

Fatmir Besimi

A do të bëhet edhe kryeministër, ja çka thotë Besimi?

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Më shqetëson fakti që shumë persona eksponentë politikë duan të jenë anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion

INFO

NA NDIQ