VMRO-DPMNE: Kovaçevski të japë dorëheqje, Qeveria është fundosur

ina-online
ina-online

27 Gusht, 2023

“Nëse Kovaçevskit deri më tani nuk e ka pasur të qartë se duhet të japë dorëheqje, pas leximit të deklaratave të partnerëve tanë strategjikë në ditët e fundit, shpresojmë që kjo t’i jetë bërë më e qartë”, thuhet në njoftimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së opozitare.

Sipas kësaj partie, në Maqedoni sa më shpejt duhet të ketë zgjedhje të shpejta, në mënyrë që njerëzit të kenë mundësi të shprehin mendimin e tyre dhe cilat politika i preferojnë. “Kovaçevski duhet ta pranojë vetes se ai dhe kjo qeveri nuk kanë legjitimitet para qytetarëve dhe se bllofi para ndërkombëtarëve se janë 80 deputetë për të ndryshuar kushtetutën nën diktatin bullgar është i lexuar dhe nuk do të ndodhë. Kjo qeveri është në fund, të paktën qeveria të jetë e ndershme para popullit dhe të shpërbëhet sot”, theksoi VMRO-DPMNE.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: BDI do ta mbështes ligjin për amnisti

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

caji-600x360

Keqpërdorën të dhënat e mjekëve për të shitur çaj, një kompani dhe një person nga Maqedonia rrezikojnë të dënohen me gati 7.000 euro

kuvendi parlamenti

Skandali në Onkologji, Kuvendi miratoi propozimin për formimin e Komisionit Anketues

krenar lloga

Ministri i Drejtësisë, Lloga dorëzoi në Qeveri propozim-Ligjin për falje

administrata-600x360-1

Ligjet për të punësuarit në sektorin publik dhe nëpunësit në administratë në procedurë qeveritare, do të miratohen me flamur evropian

INFO

NA NDIQ