VMRO-DPMNE: Kovaçevski të mos veprojë kundër vullnetit të popullit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

VMRO-DPMNE përmes një kumtese kërkojnë nga LSDM dhe kryeministrin Dimitar Kovaçevski që të vihen në mbrojtje së interesave kombëtare maqedonase.

Nga atje thonë se VMRO-DPMNE shtrinë dorën e pajtimit për interesat kombëtare, ndërsa Kovaçevski të largohet nga politikat e Zaevizmit dhe të vendoset në mbrojtje të interesave shtetërore dhe kombëtare.

“Për interesat kombëtare nevojitet të krijohet unitet. Me politikat e zaevizmit të cilat minuan pozitat maqedonase kjo nuk është e mundur”, akuzojnë nga VMRO-DPMNE.

Nga atje shtojnë se Kovaçevski nuk duhet të veprojë kundër popullit, por të tregojë ndjenja kombëtare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ